Dążąc do doskonałości...

5 stycznia 2019

Witam Was Kochani w Nowym Roku! Z tego miejsca życzę Wam zdrówka, szczęścia i spełnienia wszystkich marzeń! :) Jak również realizacji wszystkich postanowień noworocznych, jeśli takie posiadacie! :) Strasznie cieszę się, że jestem tutaj z Wami i mogę wylewać kolejne swoje przemyślenia.
 
Dzisiaj po obiedzie usiadłam z gorącą herbatą w ręce i zaczęłam się zastanawiać czym tak naprawdę jest doskonałość? Skąd wzięła się u mnie taka refleksja? Jeśli ktoś mnie już zna wie doskonale, że uwielbiam zamiany. Dobrym przykładem jest na to fakt, iż moje konto na instagramie nie raz usuwałam i zaczynałam od nowa. Dlaczego? Zawsze chciałam, aby moje konto było piękne, przejrzyste, tak żeby każde zdjęcie idealnie do siebie pasowało kolorystycznie i tematycznie. Istne szaleństwo! Do tego chciałam mieć dużo lajków, bo przecież teraz to "takie modne". I powiem Wam szczerze, że do niedawna tak myślałam. Miałam milion koncepcji na filtr zdjęciowy, który dodałby uroku i sprawił, że profil będzie spójny. Pytanie tylko czy o to w tym wszystkim chodzi? Dlaczego mam pokazywać idealne, doskonałe życie skoro nie zawsze jest pięknie, kolorowo i wesoło? Bywają momenty smutku, rozpaczy, których nikt w dzisiejszych czasach nie pokazuje, bo się wstydzi, nie chce ukazywać swoich słabości. To oszukiwanie innych, a szczególnie samej siebie. 


Pomysł "nowego konta" na IG pojawił się u mnie kilka dni temu. Zauważyłam, że większość ludzi rozpoczyna od początku, bo 1 stycznia, czysta "kartka papieru", co ma być w pewnym rodzaju motywacją i symbolem nowego roku. Teraz jestem szczęśliwa, że nie dałam ponieść się emocją i w dobrym czasie uświadomiłam sobie, że to przecież moje konto, moja codzienność i poniekąd pamiętnik. Nie wszystko musi do siebie pięknie pasować, ważne, że są tam chwile z mojego życia. Przeczytane przeze mnie książki, relacje z przygotowań do ślubu czy mnóstwo innych rzeczy, do których zawsze o każdej porze dnia i nocy mogę wrócić i powspominać. Teraz myślę jaka byłam głupiutka, myśląc, że idealne zdjęcia są tutaj najważniejsze :)

Jeśli czasami przyjdzie Wam do głowy aby zacząć dążyć do doskonałości - zatrzymajcie się na chwilę i pomyślcie, że nie ma ludzi idealnych:)

10 komentarzy:

 1. Cieszę się bardzo, że udało Ci się w końcu dojść do takich wniosków :) Liczy się to, jaka jesteś naprawdę, a nie idealne wyobrażenie o Tobie w oczach innych i własnych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też bardzo się cieszę, że w końcu to zrozumiałam :) Poniekąd to także dzięki Tobie :) Ty zawsze akceptowałeś mnie taką, jaką jestem :)

   Usuń
 2. W punkt! Też tak miałam na początku, zwłaszcza, gdy mój instagram zamiast przynosić nowych obserwacyjnych, tracił ich. Myślałam, ze to mój problem, bo nie jestem ,,idealna", ale to błąd i pułapka. Cieszę się, że też doszłaś do takich wniosków. Obserwuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że każdy instagramowicz na początku chciał mieć "idealne" zdjęcia i piekne konto. Dopiero po czasie orientujemy się, że to nie ma większego sensu jeśli nie wkładamy w poradzenie konta samego siebie :) Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Myślę że social media to taka trochę wydmuszka - owszem - są tam idealne zdjęcia- ale są tylko wycinkiem z życia. Czasem tylko jednym doskonałym aspektem w niedoskonałym całym dniu...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, zgadzam się w 100%. Aż strach pomyśleć ile osób nabawiło się depresji przez takie koloryzowanie otaczającego nas świata :<

   Pozdrawiam:)

   Usuń
 4. Ileż ja się nerwów najadłam przez swojego instagrama. Ale za każdym razem, gdy już miałam usunąć konto przypominałam sobie, że mam tam zdjęcia najważniejszych 3 lat, wspomnienia, które giną na co dzień. Od pewnego czasu pogodziłam się z tym co jest i nagle zaczęło mi się podobać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I bardzo dobrze! :) Ja niestety niejednokrotnie uległam temu, ale w porę zorientowałam się, że nie warto :) Teraz już wiem, że za żadne skarby świata nie usunę tego, co buduję od listopada:)

   Usuń
 5. Kochana zgadzam się z Tobą - nie ma ludzi idealnych! Powinniśmy jednak dążyć do tego aby idealnie czuć się samymi ze sobą. Pozdrawiam, obserwuję i zapraszam do mnie.

  wtrybieoffline.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to jest moje motto od dzisiaj! :) Trafiłaś w punkt i tego trzymajmy się każdego dnia :)

   Pozdrawiam i lecę do Ciebie! :)

   Usuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia