"Sąsiad" - Lisa Gardner

4 lutego 2019

Witam Was kochani w poniedziałek! :) 
Nowy tydzień zaczynamy od kolejnej książki, o której dzisiaj troszkę opowiem, mając nadzieję, że większość z Was zachęcę do przeczytania :)

Pewnej nocy niespodziewanie znika piękna, młoda kobieta - żona i matka. Jedynym świadkiem  zniknięcia jest czteroletnia córka, która jako ostatnia widziała matkę - Sandrę Jones w dramatycznej sytuacji. Mąż zaginionej bardzo szybko okazuje się jedynym podejrzanym. Jest spokojny, nie wykazuje inicjatywy w poszukiwaniach żony, raczej oddala się od śledztwa, sprawiając wrażenie, że jego to nie dotyczy. 

Jak się okazuje ich małżeństwo tylko na pozór było idealne, tak naprawdę nie łączyła ich głęboka więź. Małżeństwo funkcjonowało na określonych zasadach, zwłaszcza dla dobra dziewczynki. Kiedy na miejsce przybywa sierżant D. D. Warren od razu orientuje się, że jest coś niepokojącego w zachowaniu męża. Nie mając zbitych dowodów postanawiają zabrać go razem z córką na przesłuchanie w obecności psychologa. Ojciec dziewczynki nie protestuje, jednak w głębi duszy obawia się, że zeznania córki postawią go w niezbyt dobrym świetle. Detektywi dowiadują się co wydarzyło się pamiętnej nocy, jednak z braku wystarczających dowodów (dziewczynka jednoznacznie nie wskazała na ojca) nie mogą zatrzymać pana Jonesa.

Mąż po powrocie do domu niszczy domowy komputer, w którym były materiały mogące go pogrążyć oraz chce za wszelką cenę odizolować córkę od całej sprawy. Media zaczynają się interesować, a uwagę śledczych zwraca były więzień, który mieszka kilka domów dalej. 

Kto tak naprawdę stoi za porwaniem młodej kobiety? Czy sąsiad z kryminalną przeszłością na coś z tym wspólnego? I czy mąż okaże się winnym? I najważniejsze pytanie czy Sandea Jones żyje?


Na pierwszy rzut oka winny wydaje się być tylko jeden. Jednak jeśli wchodzimy dalej w historię już takie oczywiste to nie jest. W pewnym momencie mamy kilku podejrzanych i nie wiemy, kto tak naprawdę był w stanie to zrobić. Sprawa nabiera tempa, a zakończenie wbija nas w fotel. Dowiadujemy się o mrocznej przeszłości Sandry, której kompletnie byśmy nie spodziewali. Ja osobiście bardzo zaangażowałam się w całą sprawę. Nie mogłam oderwać się od czytania, chcąc jeszcze i jeszcze. Właśnie dlatego uwielbiam kryminalne zagadki. Tak naprawdę nic nie jest takie na jakie wygląda. Jestem pewna, że udało mi się złapać winnego, a po kilkudziesięciu stronach okazuje się osoba, której nie podejrzewałabym. Książka warta przeczytania. Jest to trzeci tom z serii "Detektyw D.D Warren", który polecam Wam z czystym sercem :)

13 komentarzy:

 1. Nie słyszałam o tej serii :) Ale chętnie wezmę ją pod uwagę w moich kolejnych czytelniczych wyborach! Choć przyznam się, że dziś zakupiłam 4 ebooki i oczywiście żadna z nich nie jest kryminałem! Ahh, skrzywienie zawodowe ale też minimalistyczne haha :) Ale książkę z poprzedniego posta "Obserwuję Cię" przeczytam - obiecuję :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PS. Dobra! Kupiłam ją - teraz nie mam wyjścia, prędzej czy później ją przeczytam :)

   Usuń
  2. Super koniecznie daj znać jak wrażenia! :D
   Jakie jeszcze ebooki kupiłaś? :D jestem strasznie ciekawa! :)

   Usuń
 2. myślę że to dla mnie:D i na pewno się skuszę na ową lekturę

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam i podobała mi się, a znalazłam ją przez przypadek w bibliotece. A znasz "Zaginioną dziewczynę" Gillian Flynn? Jeśli nie, to koniecznie przeczytaj, bo mi się wydaje dość podobna właśnie do tego tytułu ;) A jeśli tak, to czy też masz takie wrażenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj nie czytałam - muszę sprawdzić. Aczkolwiek powiem Ci, że ja też czytając miałam takie wrażenie. Gdzieś już także miałam do czynienia z podobną sytuacją, ale do dzisiaj nie potrafię sobie przypomnieć co to była za książka :) "zaginiona dziewczyna" leci na moją półkę do przeczytania :)

   Usuń
  2. O tej książce nie słyszałam, ale może po nią sięgnę. Opis dość intrygujący.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 4. Zainteresowałaś mnie, chyba po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, daj koniecznie znać jakie odczucia po przeczytaniu :)

   Usuń
 5. zaciekawiłaś mnie ! wcześniej nie słyszałam o tej serii

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam już co nieco o tej Autorce, może warto przyjrzeć się jej z bliska?!:)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia