Urlop w domu - to nie odpoczynek?

Gdy wypisywałam kartę urlopową wszyscy współpracownicy zaczęli dociekać gdzie wybieramy się na dwutygodniowy odpoczynek. Moja odpowiedź brzmiała "nigdzie, zostajemy w domu", po czym wszyscy patrzyli na nas jak na kosmitów. I tutaj pojawia się moje pierwsze pytanie: "czy urlop w domu to coś złego?". Moim zdaniem to dobra opcja na całkowity odpoczynek. 

Jasne, fajnie byłoby wyjechać do ciepłego kraju pod palmy (chociaż w tym roku Polska stała się miejscem nieco egzotycznym), ale sama wiem po sobie, że jest więcej zachodu (pakowanie, podróż, zwiedzanie itp) niż odpoczynku. Teraz pewnie większość z Was pomyśli co ja wypisuję, ale osobiście potrzebowałam tych dwóch tygodni na zebranie sił i pobyt w domu bardzo mi w tym pomógł. Można powiedzieć, że odpoczęłam za wszystkie czasy, więc te dwa tygodnie nie poszły na marne. W międzyczasie zrobiłam generalny przegląd szafy (to nic, że po dwóch dniach pojechaliśmy na zakupy i tyle samo ile wyrzuciłam rzeczy - tyle doszło nowych :D). Zrobiłam generalny porządek w pozostałych szafkach, przeczytałam trzy książki i nadrobiłam seriale. A przede wszystkim, co dla mnie najważniejsze - odpoczęłam, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Potrzebowałam tego wyciszenia i chwili oddechu od konfliktowych pacjentów i czasami marudnych współpracownic. Miałam dość narzekań lekarzy, pielęgniarek - serio, to są chyba najbardziej narzekający ludzie na świecie. 


Poza tym nawet jakbym chciała gdzieś pojechać, to niestety mój mąż nie miał urlopu więc albo pojechałabym sama, albo w ostateczności z mamą, która tak jak ja potrzebowała oddechu i wyciszenia.

Nie uważam, że na urlopie w domu nie można odpocząć. Wręcz przeciwnie, ja odpoczęłam bardzo i pewnie nie jeden taki urlop przed nami. Co prawda w przyszłym roku chcemy gdzieś pojechać już w trójkę, a co z tego wyjdzie - zobaczymy :)

Komentarze

 1. Lubię wypoczywać z domu. Mogę nadrobić chociażby zaległości książkowe czy pobyć z przyjaciółmi. na co dzień nie zawsze jest na to czas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, czasami dobrze się "wyciszyć" i odpocząć :)

   Usuń
 2. Nie chodzi o to gdzie spędzamy urlop, tylko jak go spędzamy. Ja uwielbiam odpoczywać w domu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Powiem tak - wszędzie można odpocząć, trzeba tylko chcieć. Niezależnie od tego czy wybierzesz urlop w domu, na działce, nad morzem czy za granicą. Wszystko kwestia upodobań :) Cieszę się, że udało Ci się zrelaksować i nabrać sił :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz